×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رئیس خانه صمت خراسان رضوی خبر داد :تاکنون گزارشی از ابتلا به کرونا در اماکن صنعتی نداشتیم

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلا به ویروس کرونا در واحدهای صنعتی خراسان رضوی نداشتیم.

حسن حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تامین محلول ضد عفونی‌کننده برای واحدهای صنعتی، اظهار کرد: وقتی که ما متوجه شیوع ویروس کرونا شدیم، در زمانی بود که بسیاری این مساله را جدی نمی‌گرفتند، اما ما می‌دانستیم که موضوع جدی است، بنابراین در خانه صنعت، معدن و تجارت استان ستادی برای مبارزه با ویروس کرونا تشکیل دادیم.

وی افزود: ما سراغ واحدهایی در استان رفتیم که مواد ضد عفونی‌کننده تولید می‌کردند و همان زمان که بحث این نبود که این محلول‌ها چقدر می‌تواند کارایی داشته باشد، با یکی از واحدها صحبت کردیم تا تمام تولیدات خود را در اختیار خانه صنعت، معدن و تجارت استان بگذارد که ما این محلول‌ها را بین واحدهای صنعتی توزیع کنیم.

حسینی با بیان اینکه اعتقادمان بر این بوده و هست که یکی از کانون‌های شیوع واحدهای صنعتی و کارخانه‌ها هستند، عنوان کرد: حدودا بیش از ۱۸۰ هزار کارگر در این کارخانه‌ها فعالیت می‌کنند و در جامعه رفت و آمد دارند که مشکلاتی را به وجود می‌آورد. اگر ویروس به صنایع و کارخانجات ما سرایت می‌کرد، فاجعه‌ای در حوزه تولید اتفاق می‌افتاد و اگر برخی صنایع که مایحتاج زندگی مردم را تولید می‌کنند، کار نکنند، اتفاقاتی در جامعه رخ می‌دهد، بنابراین ضروری بود که این کار را انجام دهیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: ما در حوزه صنعت این کار را انجام دادیم، از همان لحظات اول استاندار دستورات خوبی دادند و با ما همکاری کردند، معاون استاندار، آقای رسولیان نیز با ما همکاری داشتند. بعد از آن بود که ما پذیرفتیم در بخش خصوصی این کار را در جهت مبارزه با ویروس کرونا انجام دهیم، سازمان صمت، سازمان غذا و دارو و سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز با ما همکاری کردند.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه در ابتدا درگیر بروکراسی نحس اداری بودیم و هرچه داد می‌زدیم، آنها سیستم اداری خود را طلب می‌کردند و سختگیری‌هایی داشتند، اما تاکنون توانستیم بیش از ۷ هزار گالن ۴ لیتری محلول ضد عفونی‌کننده برای بیش از ۵۰۰ واحد صنعتی، حدود هزار گالن ۴ لیتری به شورای عالی بانک‌ها، همچنین برای اداره کار، سازمان صمت و اتاق اصناف توزیع کنیم.

حسینی اضافه کرد: در حال حاضر مشکلی در زمینه توزیع محلول‌های ضد عفونی و کمبودی برای واحدهای صنعتی وجود ندارد. این حرکت خوبی بود که موجب شد واحدهای صنعتی دچار مشکل برای تامین محلول‌ها نشوند و از بازار آزاد تامین نکنند، در واقع به آن معنا بازار آزادی به وجود نیامد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به صورت میدانی بازدیدهایی در خصوص توزیع داشتیم و همکاران ما بررسی کردند و توزیع را با شناسه ملی واحدها یا در واحدهایی انجام دادیم که آنها را می‌شناختیم. این محلول‌ها را به بخش‌هایی که نظارت نشده باشد، ندادیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در اماکن صنعتی گزارشی نداشتیم که کارگری مبتلا شده باشد، تصریح کرد: به دلیل این مراقبت‌ها، فرد مبتلایی نداشتیم، وگرنه باید در مکانی که در روز چندین هزار نفر رفت و آمد دارند، بیشتر این اتفاق بیفتد، اما تاکنون گزارشی نبوده که در واحدهای صنعتی ما فردی مبتلا شده باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false