×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دفتر شورای حل اختلاف شعبه صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان در خانه صنعت، معدن و تجارت این استان افتتاح گردید

استان زنجان به عنوان دومین استان در سطح کشور ، دفتر شورای حل اختلاف شعبه صنعت ، معدن و تجارت با حضور مسئولین دادگستری ، سازمان صنعت ،معدن و تجارت ، شرکت شهرک های صنعتی و خانه صنعت ، معدن و تجارت افتتاح شد.

مهندس ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه تشکیل شورای تخصصی حل اختلاف در بخش صنعت ، معدن و تجارت باعث رسیدگی تخصصی و سریعتر به پرونده ها می گردد افزود : از این پس پرونده های مربوطه به این شورا ارجاع خواهد شد و در کمترین زمان و با کوتاهترین بروکراسی اداری رسیدگی لازم صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به انتخاب ۳ نفر به صورت ثابت در این شورا عنوان کرد : با هماهنگی صورت گرفته با دادگستری ۳ نفر از بخش های معدن ، صنعت و شرکت شهرک های صنعتی تعیین گردیده که به صورت تخصصی موارد را رسیدگی و مسائل را برطرف نمایند.

فغفوری یادآور شد : هم اکنون بخش عمده پرونده ها مربوط به بخش معدن می باشد و نیز بخشی مربوط به شهرک های صنعتی می باشد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با بیان اینکه سهم بخش صنعت در پرونده های قضایی بسیار ناچیز است اظهار داشت : امیدواریم با تشکیل این شورا مشکلات حقوقی حوزه صنعت ، معدن و تجارت احصاء گردیده و جهت تدوین لوایح مربوطه در اختیار دادگستری قرار گیرد .

در ادامه احمدی معاون دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان با اشاره به اینکه یش زمینه ایجاد شورای حل اختلاف ، سند تحول قوه قضائیه می باشد عنوان کرد : هدف از تشکیل شوراها کاهش ورودی پرونده ها به دستگاههای قضایی می باشد.

وی افزود : کاهش تعداد زندانیان مالی که به خاطر شرایط بد اقتصادی راهی زندان می شوند و نیز کمک به بهبود فضای کسب و کار از جمله اهداف تشکیل این شورا می باشد.

احمدی یادآور شد : با تشکیل شورای حل اختلاف حوزه صنعت ، معدن و تجارت عملا امر مربوط به مردم به خودشان واگذار می گردد و دادگستری صرفاً وظیفه نظارتی بر عهده دارد.

وی خاطر نشان ساخت : از این س دادگستری هیچ پرونده ای را در این بخش بدون طرح در این شورا نخواهد پذیرفت.

در پایان سجاد نباتچیان رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت استان گفت : با راه اندازی این شورای تخصصی ، آرزوی دیرینه خانواده صنعت ، معدن و تجارت محقق گردید.

وی با اشاره به اینکه اصل بر ایجاد تفاهم و حل اختلاف است اظهار داشت : امیدواریم مشکلات صاحبان صنایع با بانک ها نیز در این شورا برطرف و مرتفع گردد.

شایان ذکر است دفتر شورای حل اختلاف شعبه صنعت ، معدن و تجارت در محل خانه صنعت ، معدن و تجارت راه اندازی گردید.

در این مراسم‌ اعضا شورا آقایان مهندس نیما ظهیریان، سخایی و سرکار خانم داداشی احکام‌ خود را دریافت نمودند

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false