×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
گزارش روز صنعت و معدن استان گلستان

واحد های تولیدی استان حمایت شوند

علی محمد چوپانی ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن گلستان اظهار کرد: امسال سال رونق تولید است اما حرف ها مانند سال های گذشته است و دستگاه های اجرایی برنامه ای که پیام آور رونق تولید باشد ندارند.

وی افزود: ما به عنوان سربازان عرصه اقتصادی آمادگی داریم هر نوع نقشه راهی را که ترسیم شود و دارای مزیت اقتصادی باشد و باعث سرعت بخشی سرمایه گذاری شود اجرا کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان وعضوهیٲت مدیره خانه صنعت،معدن وتجارت استان گلستان، به چالش های موجود در حوزه اقتصادی گلستان اشاره و بیان کرد: هم اکنون عده ای تحت عنوان سرمایه گذار به گلستان می آیند و سرمایه بر هستند.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی گلستان باید به قیمت روز ارزیابی شوند تا در بحث وثایق بانکی مشکل کمتری داشته باشند، ادامه داد: تحریم ها برای واحدهای تولیدی گلستان فرصت بوده و در این شرایط تحریم بسیاری از واحدهای تولیدی استان سودآوری دارند.

چوپانی تصریح کرد: یکسری از خسارت های مالی از تحریم ها ناخواسته به واحدها و بنگاه های تولیدی وارد شده که با فریزکردن بدهی ها باید به آنها کمک کرد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بخشی از واحدهای تولیدی استان با ظرفیت پایین کار می کنند که باید کمک شود تا این بنگاه ها به چرخه تولید باز گردنند که نقش بانک ها در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، بخشودگی جرائم و فریزکردن بدهی ها و… برای حمایت از تولید بسیار مهم است

خام فروشی محصولات کشاورزی گلستان ایراد دارد

هادی حق شناس ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن گلستان اظهار کرد: اگر اقتصاد قوام داشته باشد بسیاری از مشکلات و مسائل قابل حل خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان میثاق ملی است، افزود: دولت باید واحدهای تولیدی را واگذار کند و واحد جدید ایجاد نکند؛ دولت پرهزینه است و روند تصمیمات طولانی و تولید پرهزینه است.

استاندار گلستان تاکید کرد: هرچه دولت ها کمتر در امور دخالت کنند به نفع تولیدکننده است و شعار رونق تولید زودتر محقق می شود.

وی ادامه داد: اگر می گوییم خام فروشی نفت ایراد دارد که واقعاً ایراد دارد، خام فروشی محصولات کشاورزی در گلستان هم ایراد دارد.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان باید از مزیت ها استفاده کنند و با تبدیل تولیدات به محصول نهایی اشتغال پایدار در گلستان ایجاد کنند.

حق شناس با بیان اینکه بعضی از مشکلات به تصمیم گیری ها باز می گردد و ربطی به استکبار جهانی ندارد، گفت: بعضی از بخشنامه هایی که در مرکز صادر می شود به نفع استان ها نیست اگر یک مزیت کوچک دارند کلی محدودیت ایجاد می کنند.

وی خاطرنشان کرد: سد نرماب برای تکمیل به ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت اما این امر اتفاق نیفتا و امروز تکمیل و ابگیری این سد هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

قوانلو رئیس سازمان صمت گلستان :۳۰درصد از ثبت اشتغال در سامانه رصد مربوط به بخش صنعت می باشد/ حجم صادرات استان با ۳۵درصد رشددر سال ۹۷به ۳۰۰ میلیون دلار رسید

به گزارش البرز گلستان مراسم بزرگداشت روز صنعت ومعدن با حضور حق شناس استاندار گلستان و قوانلو رییس سازمان صمت با حضور مدیران واحدهی معدن و صنعت برگزار گردید.

قوانلو در این مراسم اظهار کرد: سال ۹۷ را با جنگ اقتصادی شروع کردیم و بی سابقه ترین جنگ و فشارها به مردم و تولیدکنندگان وارد شده است.

وی گفت:۳۰درصد از ثبت اشتغال در سامانه رصد مربوط به بخش صنعت می باشد.

مهندس قوانلو در ادامه افزود: از واحدهای خسارت دیده در سیل گلستان همه واحدها به غیر از پنج واحد بدون یک ریال کمک دولت به چرخه تولید بازگشتند.

رئیس سازمان ضمن گلستان در باره نامگذاری سال به نام رونق تولید گفت :رونق تولید به معنای این نیست در سربرگهای اداری نوشته شود و باید توسط،مسئولین در عمل انجام شود.

وی در ادامه گفت :رونق تولید به معنای این نیست که یک واحد تولیدی مدتی نتواند حقوق کارگران را بدهد اعمال قانون بدهد و یا هیچ بانکی حق صدور اجراییه برای واحدهای تولیدی انجام دهد و فضای کسب و کار آنقدر خوب باشد که جز ۴ استان برتر در کشور باشیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در ادامه گفت : سرمایه گذاری بخش صنعت گلستان از سال ۹۵ به بعد هرسال رشد داشته و از ۱۴۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری به ۵۶۳ میلیارد تومان در سال گذشته و در سه ماهه نخست سال ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش صنعتی گلستان انجام شده و تلاش داریم این رقم تا پایان سال به هزار میلیارد تومان به بهره برداری برسد

قوانلو تصریح کرد: بر اساس آمار منتشره از سوی ۱۱۰ واحد صنعتی گلستان ۷۵ واحد در سال گذشته رشد تولید داشتند و ۳۰ واحد با کاهش تولید مواجه بودند و تولیدات پنج واحد نسبت به سال ۹۶ تغییر نداشتند.

وی با اشاره به اینکه حجم صادرات گلستان در سال گذشته با ۳۵ درصد رشد به ۳۰۰ میلیون دلار رسید، خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته نرخ بیکاری گلستان از ۱۲.۸ درصد به ۱۱.۹ درصد رسید در حالی که با رشد نیم درصدی مشارکت مواجه بودیم.

رئیس سازمان ضمن گلستان از تولید کنندگان به عنوان رزمندگان جبهه تولید نام برسد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false