×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نایب رییس مجلس: حمایت از صنعتگران و تاجران کشور مقابله با آمریکاست

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت همگانی از بخش صنعت، گفت: استکبار می داند کجا را نشانه گرفته و با فشار بر بخش صنعت به دنبال زمین گیر کردن صنعتگران ایران است و بر این اساس حمایت از صنعتگران و تاجران کشور و باز کردن راه توسعه برای آنان در واقع مقابله با آمریکا است.

به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان چهارشنبه شب در آیین بزرگداشت بیستمین سال تاسیس اولین خانه صنعت، معدن و تجارت کشور در تبریز و تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی آذربایجان شرقی، اظهار داشت: اکنون دشمن بدتر از دوران جنگ عراق با ایران با تمام تجهیزات ممکن به صنعت کشور حمله می کند و به دنبال ضربه کاری به این بخش است تا کشور را زمین گیر کند و انقلاب را زیر سئوال ببرد.

وی ادامه داد: نباید صنعت کشور متوقف شود تا آمریکا به اهداف خود دست یابد بر این اساس باید پشتیبان صنعتگران و تاجران باشیم و بستر و راه فعالیت را برای این قشر باز کنیم.

پزشکیان همچنین با اشاره به فرمایشی از حضرت علی (ع) گفت: قوانین و مقرارت نیز باید طوری نگاشته شود تا در امور عام و خاص پیش بینی های لازم برای جامعه شده باشد و منافع مردم در آن شکل بگیرد.

امسال ۵۰ واحد تولیدی با ۳۶۰ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی راه اندازی شده است

استاندار آذربایجان شرقی در این آیین با اعلام اینکه امسال ۵۰ واحد تولیدی با ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان راه اندازی شده است، گفت: مهمترین سرمایه هر منطقه سرمایه نیروی انسانی است و متولیان توسعه نیز در واقع از مهمترین منابع سرمایه هستند.

محمدرضا پورمحمدی تاکید کرد: سرمایه گذاری در پرورش نیروهای متخصص موجب پیشرفت است و در حقیقت فرهنگ، دانش و نیروی انسانی است که انسان و جامعه را به توسعه سوق می دهد.

وی با بیان اینکه اراده و عزم جمعی نیز از دیگر شاخص های توسعه است، ادامه داد: مجمع مشورتی آذربایجان شرقی اکنون ۱۴۰ نفر عضو دارد که کارگروه های مختلفی تشکیل شده است و با حضور مشاوران متخصص در حکم اتاق فکر استان است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: امسال با راه اندازی ۵۰ واحد تولیدی جدید برای ۱۵۰۰ نفر و اجرای ۸۰۰ طرح توسعه با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است، افزود: پایش ۱۵۰۰ طرح تولیدی در دست اجرا نیز انجام شده که ۴۵ هزار فرصت شغلی را به دنبال خواهد داشت.

 

 

منابع مالی آذربایجان شرقی در سایر استان ها هزینه می شود

رییس اتاق بارگانی تبریز نیز با بیان اینکه منابع مالی استان آذربایجان شرقی در سایر استان ها هزینه می شود، گفت: اگر تزریق نقدینگی به بدنه صنعت اتفاق نیفتد شاهد خشکسالی شدید در بخش صنعت استان خواهیم بود.

یونس ژائله افزود: فضای کسب و کار در استان وضع مناسبی ندارد و در پایشی که سال گذشته انجام شده ۲۵۷ واحد تولیدی آذربایجان شرقی در کسب و کار وضع خوبی نداشتند.

وی گفت: ۳۳ درصد منابع استان نزد بانک‌های خصوصی بوده و بانک‌های دولتی با دارا بودن ۶۷ درصد منابع استان تنها ۵۳ درصد تسهیلات را به واحدهای تولیدی ارایه داده‌اند که قابل قبول نیست.

ژائله اعلام کرد: تامین نقدینگی از مهمترین مشکلات صنایع آذربایجان شرقی است و بیشتر بانک‌های این استان در سرمایه گذاری در بخش تولید و تسهیلات دهی ضعیف عمل می کنند بر این اساس بانک‌ها باید منابع را جذب و در استان خودمان هزینه کنند.

وی با انتقاد از عملکرد بانک ها، گفت: اگر سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی تزریق نشود، شاهد تحولات در استان نخواهیم بود.

ژائله افزود: سهم جمعیتی استان ۴.۷ درصد بوده و سهم نقدینگی ما ۲.۶ درصد است یعنی که استان ما به تدریج فقیر شده است.

وی همچنین با بیان اینکه صندوق ذخیزه ارزی مختص شهرستان یا استان خاصی نیست بلکه مربوط به کل ایران است، گفت: اکنون آذربایجان شرقی باید در جذب منابع از صندوق ذخیره ارزی تلاش بیشتری انجام دهد اما در رده های آخر قرار دارد، تولیدکنندگان و صنعتگران باید از منابع این صندوق استفاده کنند.

رییس اتاق بازرگانی تبریز همچنین گفت: برای ایجاد بازار و حضور در بازارهای منطقه‌ای ضعیف عمل کرده‌ایم اقدامات بزرگی برای بزرگ کردن بازارهای صادراتی انجام گرفته و باید از الان برای بازار ۳۰۰ میلیونی روسیه آماده شویم.

به گزارش ایرنا، آیین بزرگداشت بیستمین سال تاسیس اولین خانه صنعت، معدن و تجارت کشور و تجلیل از ۵۲ واحد نمونه تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی در سالن بزرگ همایش های بین المللی تبریز برگزار شد.

در این همایش ضمن بریدن کیک این مناسبت از پیشکسوتان و بنیانگذاران خانه صنعت و معدن کشور نیز تجلیل شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false