×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:۸۰ درصد کفش کشور در قم تولید می‌شود

 نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اشتغال‌زایی صنعت کفش گفت: صنعت کفش قم بیش از ۵ هزار شغل مستقیم و بالغ‌بر ۲۰ هزار شغل غیرمستقیم به وجود آورده است و ۸۰ درصد کفش کشور در استان تولید می‌شود.

ابوالفضل فراهانی نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایرانروز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، نقش قم در صنعت کفش را مورد توجه قرار داد و افزود: قطب اصلی صنعت کفش کشور قم بوده و بخش مهمی از نیاز کشور به این محصول در این استان تولید می‌شود.
وی با اشاره به احداث شهرک کفش و دمپایی ماشینی استان، بیان کرد: این شهرک تخصصی همگن‌سازی و تأمین زنجیره تولید صنعت کفش استان را بسترسازی خواهد کرد.
فراهانی ادامه داد: بازارچه فروش مدرن کفش در این شهرک تخصصی دایر می‌شود همچنین با بهره‌برداری از شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی استان زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیز فراهم خواهد شد.
وی مشکل اصلی صنعت کفش استان را مدنظر قرار داد و گفت: تأمین مواد اولیه مهم‌ترین مشکل این صنعت در قم است، نوسانات ناگهانی و توزیع اشتباه مواد اولیه صنعت کفش مشکل و معضل اصلی واحدهای تولیدکننده کفش می‌باشد.
نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: درصورتی‌که مشکل مواد اولیه واحدهای تولیدکننده کفش استان حل شود، مشکلات جانبی دیگر مانند بیمه و مالیات در روند مطلوب‌تری قابل پیگیری خواهد بود.
فراهانی با اشاره به مشکل اصلی کمبود مواد اولیه گفت: مواد اولیه صنعت کفش به‌صورت عمده در داخل کشور تولید می‌شود اما توزیع نامناسب آن در بورس و افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی آن در این بستر، مهم‌ترین معضل مواد اولیه صنعت کفش استان است.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت قم همچنین ابراز کرد: ۱۰ درصد از واحدهای تولیدکننده کفش قم در وضعیت رکود قرار داشته و ۳۰ درصد نیز وضعیت نیمه فعالی دارند اما بقیه این واحدها با ظرفیت قابل‌توجهی مشغول فعالیت و تولید هستند.
وی در ادامه مشکل واحدهای غیرمجاز فعال در صنعت کفش استان را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: روند شناسایی و صدور پروانه کسب به واحدهای غیرمجاز به‌صورت مستمر با همکاری سازمان صمت استان در حال پیگیری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false