×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: کارفرمایان گیلانی برای پرداخت بدهی‌های بیمه‌ای خود مشکل دارند

محمدرسول سماکچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با تأکید بر اینکه شرایط بسیار بد اقتصادی روی عملکرد کارخانجات تولیدی و صنعتی گیلان تأثیرات بسیار مخربی بر جای گذاشته است اظهار داشت: در شرایط اسفناک فعلی کارفرمایان برای پرداخت بدهی‌های بیمه‌ای خود دچار مشکل هستند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان به اظهارات اخیر مدیرکل تأمین اجتماعی استان مبنی بر بدهی ۶۰۰ میلیارد تومان کارفرمایان به بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: موضوع این بدهی‌ها همواره بوده و چیز جدیدی نیست اما وضعیت آن به دلیل شرایط بد اقتصادی کارخانجات اخیراً پیچیده‌تر شده است.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت ایران با تأکید بر اینکه در سطح کارخانجات استان گیلان وضعیتی بحرانی حکمفرما شده است تصریح کرد: در حال حاضر کارفرمایان گیلانی برای پرداخت حقوق و دستمزد کارگران خود نیز دچار مشکل هستند و این مبالغ را به زور پرداخت می‌کنند.

سماکچی پرداخت اصل بدهی بیمه‌ای توسط کارفرمایان و استفاده از امکان معافیت جرایم دیرکرد را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: بر اساس قانون سراسری، کارفرمایانی که اصل بدهی‌های تأمین اجتماعی خود را که مربوط به پایان سال ۹۶ می‌شود پرداخت کنند مشمول معافیت‌های ذکر شده هستند.

وی با بیان اینکه بدهی‌های بیمه‌ای کارفرمایان در سال ۹۷ هنوز حسابرسی نشده و جزئیات دقیق آن هنوز مشخص نشده است اظهار داشت: جریمه‌های دیرکرد تأمین اجتماعی کارفرمایان گیلانی بسیار زیاد و سنگین است و اجرای این بند از قانون در چنین شرایط اقتصادی، به آن‌ها کمک بسیار شایانی می‌کند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان مراجعه کارفرمایان به هر کدام از شعب مورد نظر تأمین اجتماعی برای تعیین تکلیف بدهی‌های بیمه‌ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: کارفرمایانی که برای تقسیط مبالغ بدهی خود اقدام کنند نیز مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد می‌شوند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت ایران اجرای یکسری سیاست‌های تشویقی توسط دولت،‌ مجلس و یا سازمان تأمین اجتماعی در مورد کارفرمایان خوش حساب را خواستار شد و عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم نهادهای مربوطه سازو کارهای لازم جهت اجرای چنین برنامه‌ای را فراهم کنند.

سماکچی با تأکید اینکه در حال حاضر هیچ تفاوتی بین کارفرمایانی که بدهی‌های بیمه‌ای خود را به موقع به تأمین اجتماعی می‌پردازند با سایر کارفرمایان وجود ندارد اظهار داشت: بنده این پیشنهاد را از تریبون‌های مختلف بیان کرده‌ام و امیدوارم مسئولان امر موافقت خود را با اجرایی کردن آن اعلام کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false