×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
معاون وزارت صنعت: فرآیند ثبت سفارش کالا تسهیل شد

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت در نشست بررسی نحوه تایید ثبت سفارش و تامین مواد اولیه واحد‌های تولیدی که با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت، نماینده اتاق بازرگانی و سرپرست مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد، گفت: این تصمیم در راستای تسهیل ورود مواد اولیه مورد نیاز به کشور و توسعه ظرفیت تولید صنایع اتخاذ شده است.

در این نشست ضمن تشریح چالش‌ها و مشکلات ثبت سفارش کالا بر تسریع در تامین مواد اولیه واحد‌های تولیدی تاکید و مقررشد ثبت سفارشات واحد‌های تولیدی حداکثر ظرف یک هفته تایید شود. همچنین وضعیت زیر ساخت‌های الکترونیکی سامانه جامع تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار گرفت و مقررشد تا ابتدای هفته آینده اصلاحات مورد نیاز در این بخش جهت تسهیل امور صاحبان صنایع انجام شود.

با اصلاحات زیر ساختی در سامانه جامع الکترونیک، ثبت سفارش واحد‌های تولیدی دارای کارت بازرگانی استان تهران که واحد‌های تولیدی آن‌ها در دیگر استان‌ها مستقر هستند، در همان استان انجام خواهد شد.

همچنین مقرر شد هرگونه هماهنگی با معاونت امور صنایع برای تسریع در امور واحد‌های تولیدی و بازرگانی معمول انجام شود. درجهت  تسریع در امور واحد‌های تولید و بازرگانی نیز مقررشد هرگونه تفویض اختیار و اصلاح دستور العمل که برای این موضوع لازم است با هماهنگی معاونت امور صنایع به استان‌ها واگذار شود.

ارتقای زیر ساخت‌های الکترونیکی استان تهران از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت. در پایان مقرر شد؛ جهت تسریع در امور بخش خصوصی، نماینده اتاق بازرگانی درکمیته راهبری و نظارت بر اجرای دستور العمل بررسی درخواست‌های ثبت سفارش در استان‌ها به منظور بررسی و اصلاح دستورالعمل مربوطه حضور یابد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false