×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران تاكيد كرد: هزينه بزرگ شدن روزافزون دولت از جيب فعالان اقتصادي پرداخت مي شود/ توليد آخرين نفس ها را مي كشد.

همایش آشنایی با طرح جامع مالیاتی ، با حضور رييس اتاق بازرگاني ، مدير كل سازمان امور مالياتي و جمع كثيري از فعالان اقتصادی استان اصفهان در سالن همايش هاي اتاق بازرگاني برگزار شد.
به گزارش باز نيوز ، سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در اين همايش دریافت مالیات از فعالان اقتصادی در شرایط رکود را به دریافت مالیات از کسبه خیابانی عنوان کرد که برای بازسازي مسدود شده است، تشبيه كرد و افزود:از کسبه خیابانی که به دلیل بازسازي بسته شده است نمی توان مالیات چندانی دریافت کرد زیرا فروشی نداشته اند که بتوانند مالیات پرداخت کنند .
رییس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران از افزایش بودجه شرکت های دولتی در بودجه ١٣٩٨ انتقاد کرد و گفت:دولت به جای کوچک کردن خود هر سال هزینه های خود را افزایش می دهد و با کاهش درآمدهای نفتی فشار افزايش هزينه هاي دولت متوجه مالیات شده است .
وی با اشاره به بدهی ١٨٠ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت:با وجودی که دولت بزرگترین بدهکار به تامین اجتماعی است ولی فشار این سازمان متوجه کارفرمایان و فعالان اقتصادی برای دریافت حق بیمه است و در صورت ناتوانی کارفرمایان در  پرداخت حق بیمه ،دفترچه بیمه کارگران آنان تمدید نمی شود.
وی با انتقاد از واگذاری شرکت های زیان ده دولتی به سازمان تامین اجتماعی برای تهاتر بدهی هاي دولت گفت:این رفتار دولت، تنها به ورشكستگي بيشتر و نابودي كامل اين سازمان خواهد انجاميد.
وی به چالش فعالان اقتصادی در موضوع  مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت:فروش های بلند مدت  امکان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به صورت سه ماه را نمی دهد .
رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران در بخش دیگری از سخنان خود به بازگشایی کوتاه مدت رودخانه زاینده رود اشاره کرد و گفت:استانی که دومین استان پرداخت کننده مالیات به کشور است  چگونه از داشتن حق طبیعی خود محروم شده است؟
وی خشک شدن زاینده رود را ناشی از بی مدیریتی مدیران ملی در طی سال های گذشته دانست و گفت:مردم  اصفهان در طول هشت سال دفاع مقدس با جان و مال از خاک كشور دفاع کردند و ٢٣ هزار شهید و ٤٠ هزار جانباز تقدیم انقلاب نموده و از جنگ زده های به بهترین نحو در شهرهاي اين استان استقبال کردند .
سهل آبادی هشدار داد که بی کفایتی برخی از مسوولین باعث بروز اختلاف بین مردم استان های اصفهان ،چهارمحال و بختیاری و خوزستان نشود.
بهروز مهدلو مدیرکل مالیاتی استان اصفهان در این همایش  گفت:طرح جامع مالیاتی از سال ١٣٨٤ با هدف تسریع در رسیدگی به پرونده های مالیاتی و کاهش  هزینه دریافت مالیات در استان اصفهان به صورت پایلوت اجرایی شد.
وی درآمد مالیاتی نامناسب،هزینه های بالای وصول و نارضایتی مودیان مالیاتی را مهمترین دلایل مطرح شدن این طرح عنوان کرد و  گفت:حجم بالای فرار مالیاتی،کثرت شکایات مودیان و هزینه های بالای عملیاتی از دیگر دلایل مطرح شدن اين طرح بود.
وی تاکید کرد:گسترش فرهنگ خوداظهاری،تخصیص بهینه منابع و تفویض اختیارات از رویکردهای طرح جامع مالیاتی است که به زودی به طور کامل اجرا می شود.
وی ایجاد پنجره واحد به منظور سامان دهی مراجعه فعالان اقتصادی به ادارات مالیاتی و همچنین راه اندازی سامانه برخط پرداخت مالیات بر درآمد ،حقوق را از بخش های این طرح عنوان کرد.
مهدلو اشاره کرد:در سال ٩٤ ، ٨درصد ، در  سال ٩٥ ،١٥ درصد و در سال ٩٦ ،٢٧ درصد اظهارنامه های مالیاتی در سراسر کشور در این سامانه ثبت و مورد بررسی قرار گرفته است .
وی خاطرنشان کرد:در استان اصفهان از سال ١٣٩٣ پرونده ها در این سامانه ثبت شده و از ٢١ درصد  سال ١٣٩٢ به ٦١ درصد سال ١٣٩٦ رسیده است و استان اصفهان رتبه نخست اجرای این طرح در کشور را به خود اختصاص داده است .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false