×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفتگو با رادیو اقتصاد تاكید كرد: همخوانی وزن کالا با اطلاعات روی بسته بندی

سید محمدرضا مرتضوی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد ضمن پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا تولید کنندگان مجاز به تغییر وزن کالاهای خود می باشند، افزود: بله، مجاز به تغییر پکیجینگ و وزن کالاهای خود هستند منتها وزنی که روی بسته بندی درج می شود باید با وزن خالص جنس مورد عرضه مطابقت داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه جنس باید با وزن خالص عرضه شود، اظهارداشت: وزن خالص به وزن منهای بسته بندی گفته می شود.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اگر تولیدکنندگان مرتکب تخلف کم فروشی شوند برخورد قاطع و قانونی در انتظار آنان خواهد بود.

وی در ادامه افزود: کاهش قدرت خرید مردم از جمله مشکلات مهم بخش تولید در کشور است.

مرتضوی بیان داشت: کاهش نرخ محصولات از دو طریق اول کاهش قیمت در مواد اولیه دوم از راه افزایش تولید به افزایش فروش امکان پذیر می باشد منتها هیچ یک از این فاکتورها طی دو سال اخیر در کشور اتفاق نیفتاده است.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: متاسفانه طی این مدت هم قیمت مواد اولیه رو به افزایش بوده و هم قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران افزود: محاسبات بخش تولید روی عموم مردم به ویژه دهک های کم درآمد جامعه است.

وی تصریح کرد: تعداد جمعیت اقشار کم درآمد در کشور بسیار زیاد است بنابراین این افراد در صنعت غذایی بسیار تعیین کننده هستند.

مرتضوی در ادامه یادآورشد: شوک قیمتی در کلان اقتصاد منجر به کاهش شدید قدرت خرید مردم بیش از گذشته شده که موضوع بسیار خطرناکی است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false