×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت اردبیل:تولیدکننده‌ها با مشکل تامین مواد اولیه وارداتی مواجه شده‌اند

حسین پیرموذن رییس خانه صنعت، معدن و تجارت اردبیلدر جلسه هیئت نمایندگان اتاق اردبیل گفت: از مدت ها قبل پیش بینی می شد که با توجه به عدم تخصیص ارز کافی از طرف بانک ها به واحدهای تولیدی در زمان تحریم، واحدهایی که مواد اولیه آنها به واردات بستگی دارد با مشکل مواجه شوند. این اتفاق در حال حاضر برای تعدادی از واحدها افتاده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران اضافه کرد: در اردبیل چند واحد تولیدی که همه مواد اولیه خود را از طریق واردات به دست می آوردند به دلیل عدم تامین ارز با مشکل مواجه شده و  پیش بینی می شود که در آینده واحدهای تولیدی که ۵۰ درصد مواد اولیه خود را از طریق واردات به دست می آورند هم با مشکل مواجه شوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل همچنین درخصوص تلاش برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی تاکید کرد: در چند روز گذشته با حضور استاندار اردبیل دیداری با رئیس بانک مرکزی داشتیم و درخصوص تخصیص ارز به واحدهای تولیدی استان رایزنی کردیم که آقای همتی هم قول همکاری دادند.

وی تصریح کرد: متاسفانه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی از محل تسهیلات رونق تولید کمی کندتر شده است و در مقابل دولت به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بیشتر بها داده است. پیش‌بینی می‌شود با روند کند اعطای تسهیلات رونق تولید، واحدهای تولیدی داخل شهرک‌های صنعتی با توجه به کاهش سرمایه در گردش با مشکل نقدینگی مواجه خواهد شد.

مصوبات ستاد تسهیل اجرایی می‌شود

رئیس اتاق اردبیل درخصوص مصوبات ستاد تسهیل و حضور مدیران قضایی در این ستاد نیز گفت: امیدواریم که با حضور مدیران قضایی از جمله  دادستان مرکز استان در ستاد تسهیل، مصوبات این ستاد پیگیری و شکل عملی‌تری به خود بگیرد که قطعا به نفع بخش خصوصی خواهد بود و مشکلات واحدهای تولیدی حل خواهد شد.

حسین پیرموذن خاطرنشان کرد: سال آینده با توجه به کسری بودجه و کاهش فروش نفت احساس می شود که بخشی از کسری بودجه از طریق مالیات تامین شود،  بنابراین مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی بخش خصوصی بیشتر خواهد شد. ما در اتاق اردبیل در پی ایجاد ساز و کاری برای حمایت از بخش خصوصی در موضوع مالیات و تامین اجتماعی هستیم.

هیئت اقتصادی- تجاری ایران در راه آذربایجان

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با اشاره به سفر یک هیئت اقتصادی به کشور  آذربایجان گفت: به زودی یک هیات اقتصادی- تجاری از طریق اتاق مشترک ایران و آذربایجان، با حضور رئیس اتاق ایران و فعالان بخش خصوصی کشور به جمهوری آذربایجان اعزام خواهند شد که در حال رایزنی با سفرای دو کشور و فراهم کردن مقدمات این سفر هستیم.

وی اضافه کرد: یک هیات اقتصادی- تجاری نیز در راستای افزایش روابط تجاری از اردبیل به اتریش سفر خواهد کرد که با توجه به ظرفیت‌های مشترک استان اردبیل و کشور اتریش می‌تواند سفر موثری باشد. همچنین با توجه به اینکه اتاق بازرگانی اردبیل، اتاق معین در ارتباط با کشور مجارستان است با اعزام هیئت به این کشور نیز به دنبال افزایش روابط خواهیم بود.

پیرموذن همچنین به تشکیل ستاد ضد تحریم در اتاق اردبیل هم اشاره و خاطرنشان کرد که این ستاد به زودی فعالیت خود را در اتاق اردبیل آغاز خواهد کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false