×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران : ماهیت و ذات استکباری آمریکا با هیچ منطق و اصول انسانی، آشتی پذیر نیست .

ر پی عهد شکنی و خروج آمریکا از توافق نامه برجام ، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با صدور پیامی بر حفظ اتحاد ملی و تکیه بر توان مندی های داخلی کشور تاکید کرد . متن این پیام به شرح ذیل می باشد.
ملت سرافراز ایران؛
بدعهدی و پیمان شکنی آمریکا با خروج از توافق و برنامه جامع اقدام مشترک بین المللی (برجام) بار ديگر اثبات نمود ماهیت و ذات استکباری دولت مردان اين كشور با هیچ منطق و اصول انسانی، آشتی پذیر نیست و همين رویکرد غيرعقلاني موجب شده است که ملت ها نسبت به اين نظام بی اعتماد بوده و از آن بیزار باشند .
تاریخ ٤٠ ساله انقلاب اسلامی حاکی از آن است که قدرت های استکباری نظام بین‌الملل از ابتدای شکل گیری نظام اسلامی تاکنون با استفاده از شیوه‌های  مختلف، درصدد القاء ناکارآمدی نظام و ضربه به توانایی‌های ملی بوده اند؛ از این رو برای رشد و پیشرفت کشور، توجه و اتکاء به توان داخلی از موضوعاتی است که منافع ملی و امنیت ملی را بیش از هر عنصر دیگری به ارمغان خواهد آورد.
در چنين شرايطي، در عین تاکید بر تداوم و ارتقای تدابیر و سیاست های خردمندانه، صلح طلبانه و آشتی جویانه نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی، معتقدیم که توسعه و تعالی کشور و گذشتن از هفت خوان مشکلات، همچنان در گرو پایمردی در مقابل هجمه های عظیم اقتصادی و تحریم‌های غیر عادلانه و ناجوانمردانه، گذر از اختلافات جناحي و گروهي و اتحاد و همدلي مردم و همه قواي نظام در سايه راهبري هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب است.
با توجه به شرایط جدید، ضرورت دارد که کلیه ارکان نظام اداری ، قانون گذاری و قضایی کشور با تغییر و اصلاح در شیوه ها و رفتار جاری خود ترتیبی اتخاذ نمایند که با ویژگی خاص به رفع مشکلات و تسهیل شرایط کسب و کار فعالان اقتصادی به عنوان وظیفه ملی اهتمام ورزند تا خدمات فعالان جبهه اقتصادی کشور با توفیق قرین گردد.
در برابر این اقدامات خلاف عرف و اخلاق بین المللی دولت آمریکا، به نمايندگي از خانواده بزرگ كار و توليد به مردم خوب کشورمان تعهد می دهیم که با توليد محصول با كيفيت، افزايش کارایی و بهره وري و تلاش در جهت توسعه متوازن اجازه نخواهیم داد كوچكترين آسيبي از اين تصميم زياده خواهانه و استعمار طلبانه رييس جمهور منفور و خودشیفته آمريكا به منافع ملي كشور وارد شده و يا ملت غيور ايران را بیازارد.
متعهد می شویم دل هایمان را امیدوار و پر نشاط براي پیروزی کشور، چشم هایمان را تیز و روشن برای پیدا کردن معایب و اشتباهات، بازوهایمان را پر توان برای برداشتن سنگ های در پیش راه پیشرفت مردم، دست‌های مان را پر از مهر برای فشردن دست یاران و گام هايمان را استوار براي طي طريق عزت و اقتدار نگاه داريم.
ما ثابت خواهیم کرد تا کاوه های آهنگر هستند، ضحاک ها از ظلمشان طرفی نخواهند بست و به همه ملل خواهیم فهماند که تاریخ کهن غنی از ادب، هنر و فرهنگ ایرانی اگر با علم روز و عزم جزم آميخته شود، تمدنی اصیل، فرهیخته، مانا و پايدار مبتنی بر صلح و دوستی به جهانیان تقدیم خواهد کرد.
رجاء واثق داريم ملت شریف ایران نيز  با حمایت از کالای ایرانی و كمك به اشتغال پايدار مردان و زنان این مرز پر گهر ، به آرامش، عزت و سلامت از این گردنه خواهد گذشت و بر دفتر تاریخ پر حادثه و افتخارشان برگی زرین خواهند افزود.
ملت‌ها در سایه‌ پیمودن راه خداست که به رفاه و امنیت و آرامش و آگاهی و معرفت می‌رسند. راه خدا، راه عزّت، کرامت، آسایش زندگی و پرورش خوب نفوس طیّبه است.
این، راه خداست. راه مردم ايران

سید عبدالوهاب سهل آبادی
رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false