×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مهر عليزاده: مدیران دستگاه هاي دولتي یا سرعت فعاليت هاي خود را افزایش دهند یا بروند/سهل آبادي: صادرات در اولویت هدف گذاری های سال ۹۷ قرار گيرد.

پنجاه و نهمین جلسه شورای گفتگودولت و بخش خصوصی استان اصفهان صبح امروز (سه شنبه)به ریاست محسن مهرعليزاده در اتاق بازرگاني اصفهان برگزار شد.
به گزارش بازنيوز،سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در این جلسه گفت:شعاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نامگذاری امسال، برگزیده شده است، به دلیل اهمیت تولید و مصرف کالاهای ایرانی است؛ چراکه در شرایط فعلی، موضوع بیکاری به عنوان یکی از ابرچالش‌های کنونی اقتصاد ایران است که بر این اساس، برای ایجاد اشتغال باید واحدهای تولیدی فعال شده و با ظرفیت حداکثری و حتی کامل مشغول به کار شوند.
وی با بيان اينكه برای حمایت از کالای ایرانی بایستی بخش توزیع به کمک تولیدكنندگان بیاید،از برگزاری نشست مشترک اتاق بازرگانی اصفهان با اتحادیه های اتاق اصناف با هدف هم اندیشی برای یافتن راهکارهای حمایت از کالای ایرانی خبر داد و گفت:واحدهای صنفی نقش مهمی در حمایت از کالای ایرانی دارند.
رييس اتاق بازرگاني اصفهان افزود:حتی به نظر می رسد که تقاضای داخلی به تنهایی پاسخگوی این حجم از اقتصاد نخواهد بود و حتما می بایست موضوع صادرات را نیز در اولویت هدفگذاری های سال ۹۷ قرار داد تا بتوان توامان با تامین تقاضای داخلی، مازاد تولید را نیز صادر کرد تا ایجاد اشتغال کند و ارزآوری مناسبی برای کشور داشته باشد. بر همین اساس، با توجه به انتخاب شعار سال و از آنجایی که شعارهای هر ساله از سوی مقام معظم رهبری عنوان می‌شود، به نوعی حکم حکومتی تلقی شده، دستگاههای مختلف خود را موظف به اجرا می‌دانند؛ بنابراین مسئولیت کار و بار سنگین این تکلیف، بر دوش حاکمیت به معنای سه قوه است که هر یک در حیطه وظایف خود، باید بتوانند شرایطی را فراهم کنند که سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار، ضمن اطمینان خاطر از حفظ و وامنیت سرمایه خود، بتواند سرمایه گذاری در اقتصاد ایران را بیشتر کند.
سهل آبادي با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در پاریس گفت:شرکت های بزرگ فرانسوی علاقه مندبه سرمایه گذاری و تعامل تجاری با استان اصفهان هستند.
دكتر محسن مهرعلیزاده نيز در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال حمایت از کالای ایرانی گفت:  بررسی راهکارهای حمایت از کالای ایرانی به عنوان دستور جلسه اصلی شورای گفتگو استان در سال ٩٧ انتخاب گرديده است و بر اساس آن پیشنهادهای استانی و ملی در کمیته کارشناسی و جلسات رسمی شورا به تصویب می رسد.
وی فرهنگ سازی عمومی برای مصرف کالاهای ایرانی،ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی،تهیه بانک اطلاعاتی محصولات تولیدی استان و اطلاع رسانی آن در جامعه و ارتقا سطح دانش فعالان و تشکل های اقتصادی را از موضوعات اصلی شورا در سال جاری عنوان کرد.
مهرعلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش پایش محیط کسب و کار استان اصفهان گفـت: جایگاه  استان اصفهان در رتبه بندی استان ها در جدول پایش محیط کسب و کار قابل تامل است .
وي ادامه داد:بر اساس گزارش ملی  پایش محیط کسب و کار ٢٨ مولفه در بخش های اقتصادی ارزیابی می شود و متاسفانه استان اصفهان در با اخذ نمره ٧ از اوضاع نامناسب تری برخوردار است.
وی افزود:در ابتدای انتصابم هشدار دادم بورکراسی در اصفهان بیداد می کند و طی یک سال اخیر تا اندازه بروکراسی کاسته شده ولی همچنان کافی نیست و نتایج اين عارضه در  پایش محیط کسب و کار مشهود است.
وی افزود: مسایل اداری سرمایه گذار و فعال اقتصادی را خسته و آزرده می کند و مدیران دولتی  باید محیط کسب و کار را برای سرمایه گذاری داخلي و خارجي  تسهیل کنند.
مهرعلیزاده خاطر نشان کرد:استان اصفهان  مهد صنعت و تولید است و دارای امکانات قابل توجهی در بخش های مختلف  کسب و کار است، از نیروی انسانی متخصص گرفته تا زیرساخت های  اقتصادی،ولی جای تاسف دارد در پایش فضای کسب و کار از میانگین کشوری پایین تر است .
وی از مدیران استان خواست که پایش  محیط کسب و کار را ماهانه در محل کار خود نصب کنند و با مشاهده آن تلاش کنند با ارایه برنامه و نظارت بر عملکرد کارکنان ، زمینه بهبود محیط کسب و کار استان را فراهم کنند.
وی  خطاب به مدیران استان اصفهان گفت:اگر توان کار ندارید از مقام خود استعفا دهید و در جایگاهی دیگر به فعالیت خود ادامه دهید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله آب در استان اشاره کرد و گفت:با تمام وجود از تمام ظرفیت ها برای احیای زاینده رود استفاده می کنیم .
وی با اشاره به انتقال آب از تونل کوهرنگ ٣ به حوضه زاینده رود گفت:با وجودی که منابع مالی در استان برای اجرای این پروژه وجود داشته ولی بیش از ٢٠ سال است این پروژه معطل مانده است .
وی تصفیه پساب را یکی از اولویت های اصفهان در احیای منابع آبی برشمرد و گفت: واحدهای تولیدی بایستی٤٠ درصد مصرف آب را  از تصفیه پساب تامین کنند تا در بخش شرب و کشاورزی مشكل ايجاد نشود.

true
true
true
true
  1. حسین بنی طبا

    با سلام . وقتی اشخاصی چون عباس تاجبخش (شرکت تعاونی معدنی انشقاق و تکاجو سپاهان ) مدام درجلسات خصوصی و بین کارشناسان صنعت ومعدن اصفهان بدگویی ونالایقی مدیران سطح بالا را مورد اشاره وهدف قرار میدهد واینکه خودرا لایق مدیریت میداند عجیب و شگفت آوراست باتوجه باینکه در دو دهه تنها به منافع فقط شخصی خود فکرکرده وبالفاظی سعی در توجه معدنکاران وعوامل اداری به سمت خود نموده ولی چرا دیگران را متهم به ناکارآمدی میداند از بی خردی اوست وما معدنکاران به عینه درعمل تجربه کرده ایم وی جهت منافع مالی خود به سمپاشی دیگران اقدام مینماید وخوشبختانه همگان میدانند کارائی دیگر مسئولین نه تنها مدرک تحصیلی بلکه تجربه بسیار زیاد آنها توفیق خدمت برای دیگران محسوب شده نه لفاظی و باصطلاح سخنرانی عوام فریب وتهی از دانش . باتشکر از تنها مرد میدان سیدعبدالوهاب سهل آبادی . با تشکر ، چند تن از معدنکاران اصفهانی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false