×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
ضرورت عزم همگانی برای احیای تولید ملی

دبیر کل خانه صنعت، معدن وتجارت ایران با بیان اینکه مشکلات تولید رفع نشده است، گفت: احیای تولید ملی، نیاز به عزم همگانی دارد.

سید محمدرضا مرتضوی دبیر کل خانه صنعت، معدن وتجارت ایران در گفت‌وگو باخبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیماری مزمن تولید کشور، اظهار کرد:  کسانی که در حوزه تولید فعالیت می‌کنند، باید حجم زیادی از مشکلات را تحمل کنند.

وی ادامه داد: تمام تولیدکننده‌ها تا آخرین نفس در جایگاه تولید باقی می‌مانند و به کشور خدمت می‌کنند اما در این میان بانک‌ها برخلاف تمام بخشنامه‌هایی که به آنها اعلام می‌شود عمل کرده و هیچ گونه حمایتی را از حوزه تولید و صنعت نمی کنند.

مرتضوی یادآور شد: مسیر کنونی بانکهای ما بر اصل ورشکستگی ملی استوار بوده، بنابراین تنها راه نجات و برون رفت کشور از این بحران ، تولید و اشتغال است.

وی با اشاره به تهدید بحرانهای اجتماعی در اثر بیکاری بیان کرد: همه باید برای احیای تولید و کارخانه‌های تعطیل شده تلاش کنیم تا چرخ زندگی کارگران دوباره به چرخش درآید.

دبیر کل خانه صنعت، معدن وتجارت ایران با بیان اینکه مشکلات تولید رفع نشده است، گفت: احیای تولید ملی نیاز به عزم همگانی دارد، چراکه هر کس در دستگاه اجرایی به مشکل برمی‌خورد، تاوانش را از تولید می‌گیرد.

وی ادامه داد: چرا دستگاههایی که مالیات دریافت می‌کنند به جای اینکه کمبودهای منابع خود را با فرارکنندگان مالیاتی جبران کنند، از جان ضعیف تولید مایه می‌گذارند؟.

به گفته وی؛ سازمان تأمین اجتماعی برای جبران بدهی‌های خود، همیشه تولید را جریمه می‌کند.

وی در خاتمه گفت: در بودجه ۹۷ سهم تولید بسیار ناچیز در نظر گرفته شده است که در وضعیت کنونی این مسئله به هیچ عنوان مطلوب  نیست. تولید کننده ها در شرایط کنونی در برابر تمام ناملایمات اقتصادی ایستاده‌اند و نیاز به حمایت دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true