×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
طبق جلسه صنایع و بانک ها اعلام شد:تسریع در پرداختی‌های ۹۶ و نحوه تسهیلات دهی به صنایع

متولیان حوزه صنعت در کشور طی هفته گذشته دو جلسه مهم را با مسئولان صندوق توسعه ملی و نیز کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در رابطه با تسریع در پرداخت تسهیلات مربوط به طرح‌های رونق تولید و بازسازی و نوسازی صنایع در سال جاری و همچنین نحوه ارائه تسهیلات خود به صنایع کوچک در سال آینده برگزار کرده است.
به گزارش بازنيوز از ایسنا، مسئولان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان بخشی از متولیان حوزه صنعت طی هفته گذشته دو جلسه بسیار مهم را با مسئولان نظام بانکی کشور برگزار کردند تا علاوه بر پیگیری تسریع در نحوه پرداخت تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی طرح رونق تولید و نیز تسهیلات ۱۰ هزار میلیارد تومانی نوسازی و بازسازی صنایع در سال جاری نحوه ارائه تسهیلات خرد صنایع کوچک در سال ۱۳۹۷ را در دستور کار قرار دهند.

در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و مدیرعامل صندوق توسعه ملی برگزار شد دو مقوله تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی ۲۰ هزار میلیارد تومانی در طرح رونق تولید و همچنین ۱۰ هزار میلیارد تومانی نوسازی و بازسازی صنایع مطرح شد. همچنین در راستای اجرای بند چ ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه تأکید شد تا پیرامون پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط غیردولتی از محل سپرده‌گذاری سالانه از ورودی صندوق توسعه ملی از طریق بانک‌های عامل تفاهم‌نامه پرداخت یک میلیارد دلاری اقدام شود.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته همچنین در نشست مشترک مسئولان سازمان کوچک و شهرک‌های صنعتی با کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در راستای نحوه ارائه تسهیلات خرد به صنایع کوچک در سال ۱۳۹۷ مباحث مختلفی مطرح و ارائه برنامه جهت خروج از وضعیت موجود صنعتی، معدنی و تجاری ارائه شد.

علاوه بر این در جلسه مذکور تشریح مباحث مختلفی جهت تأمین منابع مالی اجرای پروژه‌ها و کمک‌های بانکی مطرح و مقرر شد پیگیری تکمیل اخذ اسناد ثبتی و تفکیکی شهرک‌ها و نواحی صنعتی جهت اجرای آسان فرایند تضمینی به واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گیرد.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false