×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۷  
true
true
سهل آبادي: رشد ٥٨ درصدي اعضاي اتاق بازرگاني اصفهان/ شجاعي: دوران تكرار شعار گذشته است

مهرعليزاده كه در آيين معارفه خود بر تمركز سياست هاي اقتصادي خود بر توانمند سازي بخش خصوصي سخن گفته بود، پس از ٢ ماه به جمع توليد كنندگان، صنعت گران و تجار اصفهاني آمد تا در جلسه اي سه ساعته دغدغه ها آنان را بشنود.وي در پايان اين نشست ، معاون اقتصادي خود را مامور جمع بندي نظرات و پيشنهادهاي حاضرين كرد.
بازنيوز: برگزاري غير معمول آيين توديع و معارفه استاندار اصفهان در اتاق بازرگاني اصفهان، نشان از عزم جدي استاندارجديد براي تعامل با بخش خصوصي داشت. تعاملي كه از ديدگاه بسياري از فعالان و تشكل هاي اقتصادي حلقه مفقوده اقتصاد ايران است.
مهرعليزاده كه از در اين آيين از تمركز سياست هاي اقتصادي خود بر توانمند سازي بخش خصوصي سخن گفته بود، پس از ٢ ماه دوباره به جمع توليد كنندگان، صنعت گران و تجار اصفهاني آمد تا در جلسه اي سه ساعته دغدغه ها آنان را بشنود.
وي در پايان اين نشست ، معاون اقتصادي خود را مامور جمع بندي نظرات و پيشنهادهاي حاضرين كرد. دو روز بعد اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني به ديدار علي شجاعي رفتند تا با وي در اين خصوص گفتگو نمايند
سيد عبدالوهاب سهل آبادي در اين نشست از آمادگی کامل اتاق بازرگاني برای همکاری با استانداری اصفهان خبر داد و گفت:کلیه دستاوردها و فعالیت های اتاق بازرگانی و کمیسیون های تخصصی آن در اختیار معاونت اقتصادی قرار خواهد گرفت تا برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رونق اقتصادی مورد استفاده قرا  گیرد.
وي افزود:اتاق بازرگانی اصفهان دارای ١١ کمیسیون تخصصی در بخش های دارای مزیت اقتصادی است که می تواند به مديران اقتصادی در برنامه ریزی و اجرا کمک کند.
رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران با اشاره به تمرکز  معاونت اقتصادی استانداری اصفهان در راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری گفت: ایجاد این  پنجره واحد  می تواند نقش مهمی در  تسهیل و جذب سرمایه گذاری داخلی وخارجي ايفاء نمايد.
سهل آبادي از تدوین فرصت های سرمایه گذاری استان اصفهان به همت اتاق بازرگانی وبا همکاری استانداری و ديگر نهادها و سازمان ها خبر داد و گفت:این فرصت ها در کلیه رویدادهای اتاق بازرگانی در داخل و خارج استان اطلاع رسانی می شود.
وی با اشاره به ایجاد دفتر پایش کسب و کار در اتاق بازرگانی اصفهان گفت:فضای کسب و کار استان اصفهان به صورت روزانه پایش می شود و نتايج آن منبع موثقی برای برنامه ريزي و تصميم سازي خواهد بود .
سهل آبادی اضافه کرد:در شرایط رکود اقتصادی که اتاق های بازرگانی سراسر کشور با ریزش عضو روبرو بوده اند اتاق بازرگانی اصفهان طی سه سال گذشته ٥٨ درصد رشد در جذب فعالان اقتصادی داشته است .
وی با اشاره به سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان در نمایشگاه های بین المللی،کارگو ترمینال و برند شهری گفت:اتاق بازرگانی همواره برای توسعه اقتصادی اصفهان دغدغه داشته است و بر این اساس در زیرساخت ها اساسي سرمایه گذاری می کند.
علی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداري اصفهان در این نشست گفت: واردات سرمایه و صادرات کالا و خدمات دو خواسته مدیریت جدید استان از فعالان اقتصادی است .
وی تصریح کرد:برای تسریع جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی ،پنجره واحد در یک مکان متفاوت از ادارات و سازمان های دولتی تشکیل می شود و فعالان اقتصادی بدون نياز به مراجعه حضوري برای دریافت مجوز از طریق این پنجره واحد اقدام می کنند.
وی اضافه کرد:مکان های متعددی برای راه اندازی دفتر پنجره واحد از سوی معاونت اقتصادی استانداری مورد بازدید قرار گرفته و به زودی مشخص می شود .
شجاعی از فعالان اقتصادی خواست که برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین افزایش صادرات کالاها برنامه مدون ارایه کنند و افزود:ورود کالا های تولیدی استان اصفهان به بازارهای بین المللی نیاز به برنامه ریزی و فعالیت مستمر دارد که فعالان اقتصادی با همکاری سازمان های دولتی می توانند در کسب این بازارها سرعت ایجاد کنند.
وی تاکید کرد:مدیران بايد از حداکثر اختیارتشان در حل مشكلات استفاده کنند و نباید برای هر موضوع كوچكي از تهران نظرخواهی کنند .
وی رویکرد استانداری اصفهان را  جذب سرمایه گذاری خرد و کلان برشمرد و گفت: جذب سرمایه گذار خارجی از دریچه سرمایه گذار داخلی امکان پذیر است و سرمایه گذار داخلی بهترین مشوق سرمایه گذار خارجی است .
شجاعي تاكيد نمود: دوران تكرار شعار گذشته است و با توجه به اينكه مقام معظم رهبري نيز بر اقدام و عمل تاكيد دارند، بايستي فرمايشات ايشان را در عمل اجرا نماييم.
مصطفی رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست خواستار تمرکز مدیریت استان بر حفظ سرمایه گذاران داخلی شد و گفت:برای جذب سرمایه گذاری خارجی ابتدا باید سرمایه گذار داخلی را مورد حمایت قرار داد.
سید رسول رنجبران عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان خواستار استفاده معاونت اقتصادی استانداری از ١١ کمیسیون تخصصی اتاق بازرگانی به عنوان مشاور شد و گفت:کمیسیون های تخصصی اتاق  سال هاست که مسایل و مشکلات اقتصادی را مورد بررسی قرار داده است.
جعفر برکتین عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز خواستار اجرای دو پروژه کوتاه مدت سرمایه گذاری خارجی با حمایت استانداری شد و گفت:اجرای سریع این پروژه ها و برداشتن موانع می تواند سرمایه گذاران خارجی را  به سرمایه گذاری در استان اصفهان تشویق کند.
زهرا اخوان نسب رييس شوراي عالي بانوان اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:چابک سازی سازمانها و ادارات مهمترین موضوع پیش روی مدیریت استان اصفهان است که می تواند نقش مهمی در به حرکت درآوردن سرمایه های داخلی و جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشد.
محمدرضا رجالی رييس كميسيون گردشگري و برند شهري اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست خواستار اختصاص بودجه وزارت اقتصاد و دارایی به خرید زمین مورد نیاز طرح توسعه فرودگاه اصفهان شد و گفت:خرید این زمین می تواند فرایند سرمایه گذاری شرکت وینسی فرانسه برای اجرای طرح توسعه را تسهیل کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false