×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
کاهش نرخ سود سپرده بانکی به تنهایی دردی از تولید دوا نخواهد کرد

به گزارش خبر خودرو ، رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران با اشاره به اینکه بدهی‌های سنگین بانکی باعث افت توان حرکت واحدهای تولیدی شده است ، گفت : متاسفانه بخش تولید درگیر مشکلات متعدد بانکی است و در این رابطه باید تدبیر جدی صورت گیرد.

سید عبدالوهاب سهل آبادی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود سپرده بانکی به تنهایی دردی از تولید دوا نخواهد کرد ، اظهار داشت : حمایت های عملی و اصلاح نظام بانکی ضرورت اصلی کشور در حمایت از تولید است.

وی تصریح کرد : هم اکنون بخش تولید با مشکلات متعدد بانکی مواجه است چنانچه این جریان امکان فعالیت را از واحدهای تولیدی گرفته است.

وی با توجه به اقدام بانک مرکزی در کاهش سود سپرده  های بانکی ، اظهار داشت : متاسفانه تاکنون تدبیری برای کاهش نرخ سود تسهیلات صورت نگرفته است و باید هر چه سریعتر در این زمینه اقدام شود.

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران تصریح کرد : تا زمانی که بانک ها سود ۲۳ درصدی را برای نرخ سود سپرده های پرداخت می‌کند طبعا تمایل به به ارائه تسهیلات ارزان قیمت نخواهند بود.

سهل آبادی افزود : متاسفانه امروز نرخ سود تسهیلات بانکی با جریمه و دیرکرد آن نزدیک به ۳۹ تا ۴۰ درصد می رسد که باید برای کاهش آن هر چه سریعتر فکری شود.

وی همچنین در خصوص تسهیلات جدید دولت به تولیدکنندگان گفت : هر گونه تسهیلات جدیدی که به واحدهای صنعتی تزریق شود به جهت بدهی قبلی ، کمکی به این بخش نخواهد بود .

وی تصریح کرد : باید ابتدا برای دیون معوق واحدهای تولیدی که تسهیلات دریافتی را در مسیر توسعه و تجهیز در این صنعت سرمایه گذاری نمودند ، فکری جدی شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true